O nás

Naším cílem je poskytnout povědomí o první pomoci co nejširší veřejnosti. Vycházíme z patnáctileté zkušenosti v oblasti první pomoci, zdravotnictví a školení. Všichni naši lektoři působili jako zdravotníci u Českého červeného kříže a od r. 2001 jako zdravotničtí instruktoři Českého červeného kříže. Odtud pramení nezbytné zkušenosti z poskytování první pomoci v terénu za pomoci standardizovaného materiálu i improvizovaných pomůcek. Zdravotní dozor jsme zajišťovali na hokejové extralize, fotbalových utkáních (včetně mezinárodních), rockových koncertech a festivalech, na motokrosových závodech apod.

Jako zdravotničtí instruktoři jsme pořádali školení pro zdravotníky zotavovacích akcí. Prováděli jsem výuku první pomoci také pro autoškoly a problematice, jak se správně zachovat při autonehodě, jsme se věnovali i v kurzech pro veřejnost. Velkou zkušeností pro pořádání školení a pro samotnou lektorskou činnost byla účast na mezinárodním projektu Lidé a válka, kdy kde jsme organizovali a realizovali přednášky o mezinárodním humanitárním právu na vybraných středních odborných školách a gymnáziích.

Pavel Urík založil Kurzy první pomoci v srpnu 2005, kdy získal akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) pro školení zdravotníků zotavovacích akcí. V roce 2011 obdržel osvědčení Člen první pomoci ve vzdělávacím programu akreditovaným MŠMT. Ve stejném roce zahájil jako lektor spolupráci se vzdělávací a konzultační společností TEMPO TRAINING & CONSULTING a.s.

Odborným poradcem kurzů první pomoci je MUDr. Veronika Lukešová, která v současné době působí na oddělení chirurgie v roudnické nemocnici.